• شنبه تا پنجشنبه ساعت 8:00 الی 17:00

خرید برنج عنبربو

 • تعداد محصولات فروشگاه :

برنج عنبربو 10 کیلویی

موجود در انبار

650,000 تومان


خرید برنج عنبربو با بهترین کیفیت و قیمت ( کیفیت اعلا ) - برنجکده

در این مطلب از سایت تخصصی خرید و فروش برنج برنجکده قصد داریم به سراغ بررسی یکی از انواع برنج ها به نام برنج عنبربو برویم و ببینیم قبل از خرید برنج عنبربو باید به چه نکاتی توجه کنیم. اگر به دنبال خرید برنج عنبر بو هستید یا دوست دارید اطلاعات بیشتری در مورد این برنج به دست بیاورید در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

برنج عنبربو و هر آنچه باید در مورد آن قبل از خرید بدانید !

قبل از خرید برنج عنبربود باید بدانید که برنج عنبربو یکی از انواع برنج محبوب و معتبر در ایران است که به دلیل ویژگی های خاصی که دارد؛ توجه زیادی را به خود جلب کرده است. این نوع برنج به خاطر عطر و طعم مطبوع و ویژه ای که دارد، در آشپزی ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد. برنج عنبربو ایرانی دارای دانه های نسبتا کوتاه و گرد است. این برنج دارای قابلیت جذب آب کمتری نسبت به برنج های دیگر است که این ویژگی باعث می شود که بعد از پخت، دانه های آن یکدست باشند. همچنین عطر و طعم خوبی که دارد، آن را برای استفاده در غذاهای مختلف بسیار مورد علاقه قرار داده است.
این نوع برنج معمولاً در غذاهای ایرانی مانند مخصوصاً پلو و خورشت های مختلف، خصوصاً آش، مصرف می شود. همچنین ممکن است در غذاهای مراسمی و جشن های خاص به کار رود.برنج عنبربو ایرانی به دلیل ویژگی های خود از جمله دانه های یکدست، عدم چسبندگی، عطر و طعم ممتاز و استفاده گسترده در غذاهای مختلف، یکی از انتخاب های محبوب برای آشپزی در ایران محسوب می شود.
بهتر است به سراغ بررسی این موضوع برویم که برنج عنبربو چه ویژگی هایی دارد و بعد به سایر مباحث مربوط به خرید برنج عنبربو بپردازیم.

برنج عنبربو چه ویژگی ها و خصوصیت هایی دارد ؟

برنج عنبربو چه ویژگی ها و خصوصیت هایی دارد ؟

همان طور که پیش از این به این موضوع اشاره کردیم؛ برنج عنبربو یکی از انواع برنجی است که ویژگی ها و خصوصیات مختلفی دارد که آن را از سایر انواع برنج متمایز می کند. برخی از ویژگی ها و خصوصیات اصلی برنج عنبربو عبارتند از:

 1. طعم و عطر: یکی از ویژگی های برجسته برنج عنبربو، عطر و طعم متمایز و مطبوع آن است. دانه های این برنج دارای یک عطر ملایم و خوشبو هستند و طعم خاصی را در غذاها ایجاد می کنند که بسیاری از افراد آن را دوست دارند.
 2. دانه های یکدست: برنج عنبربو دارای دانه های یکدست و نسبتاً کوتاه است که این ویژگی ظاهری باعث می شود که در ظاهر و در سفره غذایی چشم نواز باشد.
 3. قابلیت جذب آب کمتر: این نوع برنج قابلیت جذب آب کمتری نسبت به برخی انواع دیگر برنج دارد. این ویژگی باعث می شود که پس از پخت، دانه های برنج یکدست و البته خوش پخت تر باشند.
 4. استفاده در غذاهای مختلف: برنج عنبربو به دلیل طعم و عطر خاصی که دارد؛ برای استفاده در غذاهای مختلف مانند پلو، خورشت، آش و غذاهای مراسمی و جشن های خاص بسیار مناسب است.
 5. محبوبیت در آشپزی: به دلیل ویژگی های ذائقه ای و متمایزی که دارد؛ برنج عنبربو در آشپزی محبوبیت دارد و در غذاهای ایرانی و برخی دیگر از غذاهای آسیایی به کار می رود.

به طور کلی، برنج عنبربو با داشتن طعم، عطر، دانه های یکدست و خصوصیاتی که باعث شده استفاده از آن در آشپزی محبوبیت داشته باشد؛ به یکی از انتخاب های اصلی و مورد علاقه برای مصرف کنندگان آشپزی تبدیل شده است.
بعد از بررسی ویژگی های مربوط به برنج عنبربو به سراغ یکی دیگر از نکاتی می رویم که قبل از خرید برنج عنبربو بسیار اهمیت دارد و آن هم انواع برنج عنبربو است.

انواع برنج عنبربو ( چند نوع برنج عنبربو وجود دارد ؟ )

اگر سری به فروشگاه های فروش برنج بزنید متوجه می شوید که چندین مدل برنج عنبربو وجود دارد و شما باید خودتان نوع برنج مورد نظر را انتخاب کنید. برنج عنبر بو دارای انواع مختلفی است که بر اساس منطقه کشت، کیفیت و دانه بندی به شرح زیر تقسیم می شود:

برنج عنبربو سیروان:
این نوع برنج عنبربو از بهترین انواع برنج عنبر بو در ایران است. برنج عنبر بو سیروان دارای دانه های گرد و یکدست است و عطر و طعم بسیار خوبی دارد. از مهم ترین ویژگی های این برنج میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • دانه های گرد و یکدست
 • عطر و طعم بسیار خوب
 • قیمت بالا

برنج عنبربو شوشتر:
این نوع برنج عنبربو نیز از انواع مرغوب برنج عنبر بو است. برنج عنبر بو شوشتر دارای دانه های گرد و یکدست است و عطر و طعم خوبی دارد و شما می توانید از این برنج در موقعیت ها و غذاهای مختلف استفاده کنید. مهم ترین ویژگی های این برنج عبارتند از :

 • دانه های گرد و یکدست
 • عطر و طعم خوب
 • قیمت متوسط

برنج عنبربو گلالک:
 این نوع برنج عنبر بو دارای دانه های گرد و یکدست است و عطر و طعم خوبی دارد.معمولا حجم فروش این برنج کمتر از بقیه است چون معمولا کمتر از برنج های دیگر کشت می شود . مهم ترین ویژگی های این برنج:

 • دانه های گرد و یکدست
 • عطر و طعم خوب
 • قیمت متوسط

برنج عنبربو معمولی:

 این نوع برنج عنبربو دارای دانه های گرد و یکدست است، اما عطر و طعم آن کمتر از سایر انواع برنج عنبربو است.این برنج متداول ترین مدل برنج عنبر بو است و اکثر خریداران این مدل برنج عنبربو را خریداری می کنند. از مهم ترین ویژگی های این برنج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانه های گرد و یکدست
 • عطر و طعم متوسط
 • قیمت پایین

بعد از بررسی نکات مربوط به انواع برنج عنبربو و بررسی ویژگی های هر کدام، به سراغ بررسی نحوه نگهداری از این برنج خواهیم رفت و خواهیم دید چگونه باید از این برنج نگهداری کنیم.

نحوه نگهداری از برنج عنبربو

نحوه نگهداری از برنج عنبربو ( نکات مهم و تست شده )

دقت کنید که باید برنج ها در بهترین شرایط نگهداری شوند تا همچنان طعم و عطر و خواص خود را حفظ کنند. برخی از افراد فکر می کنند که نگهداری از برنج کار سختی نیست؛ اما بعد از مدتی که با افت کیفیت برنج مواجه می شوند، متوجه می شوند که نگهداری درست از برنج چه قدر اهمیت دارد. برای نگهداری از برنج عنبربو بعد از خرید، باید نکات زیر را رعایت کنید:

 1. برنج را در مکانی خنک، خشک و تاریک نگهداری کنید.
  بهترین دما برای نگهداری برنج عنبر بو، 10 تا 15 درجه سانتیگراد است. در این دما، برنج ماندگاری بیشتری خواهد داشت.
 2. برنج را در ظرفی در بسته نگهداری کنید تا از نفوذ هوا و رطوبت به آن جلوگیری شود. 
  هوا و رطوبت می  توانند باعث خراب شدن برنج شوند.
 3. برنج را از دسترس حیوانات و حشرات دور نگه دارید.
  حیوانات و حشرات می توانند برنج را خراب کنند یا به آن آسیب بزنند.

همچنین فراموش نکنید که اگر برنج عنبر بو را به صورت فله ای خریداری کرده اید، آن را در کیسه های کوچک تر تقسیم کنید و هر کیسه را در ظرفی در بسته نگهداری کنید. این کار باعث می شود که برنج ماندگاری بیشتری داشته باشد.
یکی از سوال های متداولی که در زمینه خرید برنج عنبربو وجود دارد این است که آیا برنج عنبربو همان برنج چمپا است ؟ در ادامه به سراغ پاسخ دادن به این سوال خواهیم رفت:

آیا برنج عنبربو همان برنج چمپا است؟

برخی از افراد فکر می کنند که برنج عنبربو همان برنج چمپا است؛ اما جالب است بدانید برنج عنبربو و برنج چمپا دو نوع برنج ایرانی هستند که شباهت ها و تفاوت هایی با یکدیگر دارند. با توجه به شباهت ظاهری موجود، شناسایی برنج عنبربو برای افراد مقداری کار سختی است. در ادامه شباهت ها و تفاوت های این برنج را با هم مورد بررسی قرار می دهیم:

شباهت های برنج عنبربو و برنج چمپا:

 • هر دو برنج از خانواده برنج های دانه کوتاه هستند.
 • هر دو برنج دارای دانه های گرد و کرم رنگ هستند.
 • هر دو برنج عطر و طعم خاصی دارند.

تفاوت های برنج عنبربو و برنج چمپا:

 • برنج عنبربو دارای دانه های گرد و یکدست تر از برنج چمپا است.
 • برنج عنبربو عطر و طعم قوی تری نسبت به برنج چمپا دارد.
 • برنج عنبربو نسبت به برنج چمپا سخت تر پخته می شود.
 • برنج عنبربو قیمت بالاتری نسبت به برنج چمپا دارد.

در مجموع، می توان گفت که برنج عنبربو و برنج چمپا دو نوع برنج ایرانی هستند که از نظر ظاهری، عطر و طعم و ارزش غذایی شباهت هایی با یکدیگر دارند. با این حال، تفاوت هایی نیز بین این دو نوع برنج وجود دارد که باعث می شود هر یک از آنها برای مصارف خاص مناسب باشند.
در ایران، برنج عنبربو بیشتر برای تهیه غذاهای ایرانی مانند چلو، دمی سوپ و خورشت استفاده می شود. برنج چمپا نیز برای تهیه انواع غذاهای ایرانی مناسب است، اما بیشتر برای تهیه غذاهای محلی جنوب ایران مانند چلو ماهی، قلیه ماهی و میگو پلو استفاده می شود.
چطور باید برنج عنبربو را بپزیم؟ پخت این برنج کار ساده ای است و به پخت سایر برنج ها شباهت دارد؛ اما برای تاکید و بررسی جزئیات، در ادامه به سراغ بررسی دستور پخت برنج عنبربو خواهیم رفت:

نحوه پخت برنج عنبر بو ( آموزش پخت با بهترین مزه )

اگر این برنج به درستی پخته شود، می تواند یکی از خوشمزه ترین برنج هایی باشد که شما امتحان کرده اید. در ادامه به یک دستور پخت ساده اما خوشمزه برای پخت این برنج اشاره خواهیم کرد:

مواد لازم:

 • یک پیمانه برنج عنبربو
 • دو پیمانه آب
 • یک قاشق غذاخوری نمک

طرز تهیه:

 1. برنج را با آب سرد خوب بشویید تا مواد اضافی آن گرفته شود.
 2. برنج و آب را در قابلمه ای بریزید و روی حرارت زیاد قرار دهید تا آب آن جوش بیاید.
 3. پس از جوشیدن آب، حرارت را کم کنید و درب قابلمه را بگذارید.
 4. اجازه دهید برنج به مدت 30 تا 45 دقیقه روی حرارت ملایم دم بکشد.
 5. پس از اینکه برنج دم کشید، آن را در ظرف سرو بکشید و نوش جان کنید.

همچنین برای اینکه برنج عنبربو عطر و طعم بیشتری داشته باشد، می توانید به آن مقداری زعفران اضافه کنید.

خرید برنج عنبربو ( لیست قیمت ) از سایت برنجکده

اگر به دنبال خرید برنج عنبربو با کیفیت با بهترین کیفیت و قیمت هستید؛ سایت برنجکده در این زمینه با بهترین کیفیت می تواند انتخاب شما باشد. ما در فروشگاه برنج کده محصولات با کیفیت را در حوزه برنج با بهترین قیمت در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهیم. جهت دریافت مشاوره رایگان درباره نحوه و میزان خرید برنج عنبربو از طریق شماره 02191018374 با کارشناسان ما در تماس باشید.

نظرات

لطفا تجربه خودتان در استفاده از این محصول را به اشتراک بگذارید.

یک نقد و بررسی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های الزامی مشخص شده اند

captcha