• شنبه تا پنجشنبه ساعت 8:00 الی 17:00

خرید آرد برنج

 • تعداد محصولات فروشگاه :

آرد برنج 10 کیلویی

موجود در انبار

0 تومان


خرید آرد برنج ( قیمت آرد برنج با بهترین کیفیت ) – برنجکده

یکی از محصولاتی که از برنج به دست می آید و بسیار پر طرفدار هم هست، آرد برنج است. آرد برنج یکی از محصولاتی است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و بسیاری از افراد به دنبال خرید آرد برنج با کیفیت هستند. اگر شما هم جزء افرادی هستید که دوست دارید آرد برنج با کیفیت خریداری کنید؛ اما نمی دانید که باید چگونه و از کجا این محصول را خریداری کنید؛ در ادامه همراه ما در سایت برنجکده باشید.

 همان طور که اطلاع دارید؛ سایت برنجکده یکی از سایت هایی است که به صورت تخصصی در زمینه خرید برنج فعالیت می کند و شما به راحتی می توانید برنج و سایر محصولات مرتبط با آن را از فروشگاه برنج کده خریداری کنید.

در گام اول بهتر است به سراغ بررسی این برویم که منظور ما از آرد برنج چیست و ما به چه محصولی آرد برنج می گوییم.

آرد برنج چیست ؟

آرد برنج آردی است که از آسیاب کردن برنج تهیه می‌شود. برنج برای تهیه آرد برنج معمولاً به دو روش پوست کنده و پوست دار آسیاب می‌شود. آرد برنج پوست کنده سفید رنگ و براق است و آرد برنج پوست دار قهوه ای رنگ و کدر است. آرد برنج کاربردهای مختلفی دارد. از آرد برنج می توان برای تهیه غذاهای مختلفی مانند فرنی، شله زرد، حلوا، کیک، کلوچه، شیرینی و نان استفاده کرد. همچنین، از آرد برنج برای غلیظ کردن سوپ ‌ها و خورشت ‌ها نیز استفاده می ‌شود.

آرد برنج فاقد گلوتن است و به همین دلیل برای افرادی که به گلوتن حساسیت دارند، مناسب است. آرد برنج به دلیل عطر و طعم ملایم و بافت نرمی که دارد، در آشپزی کاربردهای زیادی دارد.

یکی از سوالاتی که اکثر افراد در مورد آرد برنج می پرسند این است که آرد برنج چه طور درست می شود؟! در ادامه به سراغ بررسی این موضوع خواهیم رفت.

آرد برنج چگونه به دست می آید

آرد برنج چگونه به دست می آید ؟

اول باید به این موضوع اشاره کنیم که معمولا آرد برنج از برنج های نسبتا ارزان بازار به دست می آید و سعی می شود که بیشتر از برنج نیم دانه برای این کار استفاده شود. آرد برنج از آسیاب کردن برنج سفید یا برنج قهوه ای به دست می آید. برنج سفید از پوسته، لایه دانه و مغز برنج تشکیل شده است. برنج قهوه ای نیز از پوسته، لایه دانه و مغز برنج تشکیل شده است، اما پوسته آن جدا نشده است.

برای تولید آرد برنج، ابتدا برنج را می شویند تا گرد و غبار و سایر آلودگی ها از آن پاک شود. سپس، برنج را خشک می کنند. خشک کردن می تواند در آفتاب یا با استفاده از دستگاه خشک کن انجام شود.

پس از خشک شدن، برنج را آسیاب می کنند. آسیاب کردن می تواند با استفاده از آسیاب دستی یا صنعتی انجام شود. در فرآیند آسیاب کردن، برنج به پودر تبدیل می شود. این پودر، آرد برنج است.

همان طور که می دانید و به صورت مختصر به آن اشاره کردیم از برنج های مختلفی می توان آرد درست کرد که هر کدام از این آرد ها ویژگی های مخصوص خود را دارند. در ادامه به سراغ بررسی انواع آرد برنج خواهیم رفت.

بررسی انواع آردهای برنج

آرد برنج بر اساس نوع برنج و نحوه آسیاب کردن آن، به چند نوع تقسیم می شود. معمولا در ایران و در بازارهای ایرانی بیشتر از آرد برنج سفید استفاده می شود؛ اما مدل های دیگری از آرد برنج هم وجود دارد که در ادامه به همه آن ها اشاره خواهیم کرد.

آرد برنج سفید

این نوع آرد از برنج سفید تولید می شود. پوسته برنج سفید قبل از آسیاب کردن جدا می شود. آرد برنج سفید بافت نرم و لطیفی دارد و برای تهیه انواع شیرینی و کیک استفاده می شود.

آرد برنج قهوه ای

 این نوع آرد از برنج قهوه ای تولید می شود. پوسته برنج قهوه ای قبل از آسیاب کردن جدا نمی شود. آرد برنج قهوه ای بافتی نسبتاً سفت تر از آرد برنج سفید دارد و برای تهیه انواع سوپ، خورشت، و سس استفاده می شود.

آرد برنج نیم دانه

 این نوع آرد از برنج نیم دانه تولید می شود. برنج نیم دانه برنجی است که دانه های آن شکسته شده اند. آرد برنج نیم دانه بافتی نسبتاً نرم دارد و برای تهیه انواع غذاهای شور و شیرین استفاده می شود.

آرد برنج کامل

 این نوع آرد از برنج کامل تولید می شود. برنج کامل برنجی است که تمام قسمت های آن، از جمله پوسته، لایه دانه و مغز، آسیاب شده است. آرد برنج کامل بافتی نسبتاً سفت دارد و برای تهیه انواع غذاهای سالم و رژیمی استفاده می شود.

برنج های ندا، هاشمی و عنبربو از انواع برنج های ایرانی هستند که برای تولید آرد برنج استفاده می شوند. برنج ندا دانه های کشیده و بلندی دارد و آرد برنج تولید شده از آن، بافت نرم و لطیفی دارد. برنج هاشمی دانه های متوسطی دارد و آرد برنج تولید شده از آن، بافتی نسبتاً نرم دارد. برنج عنبربو دانه های کوتاه و گردی دارد و آرد برنج تولید شده از آن، بافتی نسبتاً سفت دارد. همان طور که به این موضوع اشاره کردیم در ایران، آرد برنج بیشتر به صورت آرد برنج سفید و آرد برنج نیم دانه تولید و مصرف می شود.

کاربردهای آرد برنج چیست

کاربردهای آرد برنج چیست ؟

از آرد برنج در کجا استفاده خواهیم کرد؟ بهتر است از آرد برنج در چه غذاها و خوراکی هایی استفاده کنیم؟ در ادامه این مطلب از سایت برنجکده قصد داریم به سراغ بررسی این موضوع برویم. آرد برنج کاربردهای زیادی در آشپزی دارد. از آرد برنج می توان برای تهیه انواع غذاها و خوراکی هایی مانند کیک، بیسکویت، شیرینی، سوپ، خورشت، و سس استفاده کرد.

از مهم ترین کاربردهای آرد برنج می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

 • تهیه کیک، شیرینی، و بیسکوییت: آرد برنج بافت نرم و لطیفی دارد و برای تهیه کیک، شیرینی، و بیسکوییت مناسب است. آرد برنج همچنین می تواند به شیرینی ها و بیسکوییت ها عطر و طعم خاصی بدهد.
 • در تهیه سوپ و سس: آرد برنج می تواند به سوپ و سس غلظت و قوام بدهد. آرد برنج همچنین می تواند به غذاها عطر و طعم خاصی بدهد.
 • در تهیه انواع غذاها: آرد برنج می تواند به انواع غذاها مانند کوفته، سمبوسه، رولت و ... اضافه شود. آرد برنج باعث می شود که غذاها نرم و لطیف شوند. به طور کلی، بهتر است از آرد برنج در غذاهایی استفاده کنیم که نیاز به بافت نرم و لطیف دارند. همچنین، می توان از آرد برنج برای افزودن عطر و طعم خاص به غذاها استفاده کرد.

همچنین می توان از آرد برنج در موارد زیر هم استفاده کرد:(‌برای استفاده از آرد برنج در موارد زیر حتما دستور پخت مورد نظر را در اینترنت جستجو و پیدا کنید)

 • نان برنجی
 • نان خامه ای و شیرینی
 • قطاب
 • سوپ جو
 • و ...

آرد برنج همچنین به عنوان یک ماده پرکننده در تهیه غذاهای مختلف استفاده می شود. به عنوان مثال، از آرد برنج برای پر کردن کوفته، سمبوسه، و رولت استفاده می شود. بعد از بررسی کاربردهای آرد برنج به سراغ موضوع مهم دیگر، یعنی نکات مهم در خرید آٖرد برنج خواهیم رفت.

نکات خرید آرد برنج ( هنگام خرید برنج به چه نکاتی توجه کنیم ؟‌)

همان طور که در سایر بخش های سایت به این موضوع اشاره کردیم که هنگام خرید برنج باید به چه نکاتی توجه کنید تا بهترین برنج را خریداری کنید؛ در زمینه خرید آرد برنج هم باید به یک سری نکات توجه کنید. در نظر گرفتن این موارد به شما کمک می کند تا بهترین آرد برنج را با بهترین کیفیت خریداری کنید . هنگام خرید آرد برنج، نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • نوع آرد برنج: آرد برنج در دو نوع سفید و قهوه ای تولید می شود. آرد برنج سفید از برنج سفید تولید می شود که پوسته آن جدا شده است. آرد برنج قهوه ای از برنج قهوه ای تولید می شود که پوسته آن جدا نشده است.
 • رنگ آرد برنج: آرد برنج سفید رنگ روشن تر و بافت نرم تری دارد؛ در حالیکه آرد برنج قهوه ای رنگ تیره تر و بافت سفت تری دارد.
 • غلظت آرد برنج: آرد برنج باید یکدست و بدون گلوله باشد.
 • طعم آرد برنج: آرد برنج باید عطر و طعم ملایمی داشته باشد.
 • تاریخ انقضا آرد برنج: آرد برنج را باید قبل از انقضا مصرف کنید.

با رعایت نکات زیر به راحتی می توانید بهترین آرد برنج بازار را خریداری کنید. اگر به دنبال خرید آرد برنج هستید؛ به شما توصیه می کنیم از آرد برنج های سایت برنجکده بازدید کنید و با خیالی آسوده این موارد را خریداری کنید.

خرید آرد برنج از برنجکده

اگر به دنبال خرید آرد برنج هستید؛ سایت برنجکده بهترین سایت برای این کار است. محصولات موجود در سایت با بهترین کیفیت و قیمت به مشتریان ارائه می شود و همه این محصولات نیز ضمانت دارند. شما می توانید با خیالی آسوده و راحت خرید خود را از این سایت انجام دهید. اگر پیش از خرید سوالی در این زمینه دارید می توانید با کارشناس های سایت برنج کده به شماره 02191018374 تماس بگیرید و از مشاوره رایگان و تخصصی خرید محصول استفاده کنید.

نظرات

لطفا تجربه خودتان در استفاده از این محصول را به اشتراک بگذارید.

یک نقد و بررسی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های الزامی مشخص شده اند

captcha